Battle of the pole 2015

6. ročník slavné mezinárodní soutěže Battle of the pole má vítěze!

 

Velice populární mezinárodní soutěž Battle of the pole ovládla pražský klub Roxy v Dlouhé ulici 28. února 2015. Tentokrát Czech pole & aerial sports federation, která celou akci zaštiťovala, přijala velikou výzvu poprvé přesunut soutěž do jiné země, díky čemuž i české tanečnice měli možnost změřit své sily se špičkami světového pole dance.


CPASF, která zaštiťuje akrobatické disciplíny na tyči, hrazdě, lanech a šálách, organizovala 6. ročník slavné mezinárodní soutěže Battle of the pole 2015. Battle of the pole je velice populární mezinárodní soutěž a poprvé se přesunula do jiné země, a co je ještě lepší - byla rozšířena na celou Evropu. Cílem bylo více přiblížit pole dance široké veřejnosti a dát možnost i českým tanečnicím se zúčastnit této unikátní soutěže, která byla dříve dostupná jen soutěžícím ze severních evropských zemí. CPASF zároveň chtěla dokázat publiku, že i naši reprezentanti mohou konkurovat světové taneční scéně.

 

Battle of the pole byla jako loňský rok rozdělena na semifinále a finále a měla dvě kategorie. Nejen profesionálové smíšené kategorie, ale i amatérky zde porovnali své sily,“ vysvětluje pořadatelka soutěže Olga Marešová.

 

Mistryně České republiky v pole sport 2015 Růženka Kunstýřová se umístila na krásném třetím místě v kategorii profesionálů, nezklamali ani amatérky - druhé místo obsadila Zuzana Fialová. První místo v kategorii profesionálů získal neuvěřitelný Dimitry Politov z Ruska. „Dimitry byl jediným mužem který probojoval do finále a nakonec ještě jednou dokázal široké veřejností, že pole dance není jen pro ženy. Konkurovat takhle úspěšným ženám nebylo jednoduchý, ale Dimitry předvedl neskutečnou show s příběhem, což se na teto soutěže hodnotí nejvíce,“ prozradila Olga Marešová.

 

Výkony soutěžících hodnotila odborná porota složená z certifikovaných porotců významné zahraniční organizace IPSF. Mezi účinkujícími hosty se představila česká skupina Z-show, která byla zajímavým zpestřením večera.

 

Výsledky semifinále Battle of the pole 2015


Výsledky finále Battle of the pole 2015