Mistrovství 2015

65 dech beroucích vystoupení mohli shlédnout diváci v Divadle Hybernia v neděli 24. května v rámci 4. ročníku Mistrovství České republiky v pole sport 2015. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodovala 13 členná porota. Ti nejlepší si zajistili postup na Mistrovství světa.


Soutěž odstartovala kategorie dětí, kde své neuvěřitelné choreografie předvedlo devět soutěžících ve věku do 14 let. Kategorii suverénně ovládla 11 letá Elizaveta Shevtsova. Obhájila tak prvenství z roku 2014 a ve světovém žebříčku se zařadila na třetí místo. Následovala kategorie Juniorů od 15 do 17 let a dále kategorie žen amatérek, rozdělená do dvou částí podle složitosti prvků, které dámy do své choreografie zařadily. Dopolední blok uzavřela soutěž profesionálek, kterou vyhrála Arina Puschina.


Večerní část zahájila soutěž žen v nejvyšší kategorii Elite. Představilo se zde 9 zkušených tanečnic, které se pole dance věnují již několik let profesionálně a ve většině případů mají na svém kontě řadu úspěchů na mezinárodních soutěžích. V kategorii Elite s obrovským bodovým rozdílem zvítězila Růženka Kunstýřová a obhájila tak svůj titul z roku 2014. Ve světových tabulkách jí nyní patří třetí místo a, podobně jako u Elizavety, budeme s napětím očekávat, jak se jí podaří reprezentovat na světovém šampionátu. Po skončení této kategorie následovala soutěž mužů, kterou vyhrál David Kotlaba. Celý program uzavřela soutěž dvojic, která nabídla napínavou podívanou a velice vyrovnané výkony. I zde ovšem vítězky bodově vyčnívaly nad ostatními a staly se jimi Veronika Řehořová a Růženka Kunstýřová. Tyto dvě talentované tanečnice a lektorky navíc ve světovém žebříčku zaujaly první příčku a do nadcházejícího Mistrovství světa budou nastupovat v roli favoritek.


Dosaženým bodovým hodnocením si možnost postupu na Mistrovství světa v pole sport 2015, které se koná 25. července v Londýně, zajistilo celkem 11 soutěžících. Těšíme se zejména na představení českých dětí, žen a dvojic, kterým v současné chvíli patří přední příčky ve světovém hodno cení.


Velkolepou podívanou zakončilo světelné taneční vystoupení Z-show.

 

Videa


Výsledky Mistrovství České republiky v Pole Sport 2015:


Děti
1. Elizaveta Shevtsova
2. Barbora Růžičková
3. Denisa Dvořáková

 

Junioři
1. Sarah Wagnerová
2. Jiřina Trnková
3. Tereza Kleinerová

 

Ženy Amatéři 1
1. Alena Pichlová
2. Zuzana Parobková
3. Martina Sekaninová

 

Ženy Amatéři 2
1. Táňa Vovsová
2. Tamara Šumberová
3. Barbora Herdová

 

Ženy Profesionálové
1. Arina Pushchina
2. Eliška Svobodová
3. Martina Hirmerová

 

Ženy Elite
1. Růženka Kunstýřová
2. Romana Zahálková
3. Denisa Kudláčková

 

Muži
1. David Kotlaba
2. Petr Homolka
3. Antonín Kočnar

 

Dvojice
1. Veronika Řehořová & Růženka Kunstýřová
2. Táňa Vovsová & Tereza Zámostná
3. Lucia Štulrajterová & Pavlína Neveselá

 

 

Nejoblíbenější studio roku: Pole dance studio Decadance

Nejoblíbenější lektorka roku: Jana Kozlová (Pole dance studio Decadance)

Cena diváků: Růženka Kunstýřová

 

Výsledky semifinále Mistrovství České republiky v pole sport 2015

 

Celkové výsledky finále Mistrovství Česke republiky v pole sport 2015 (.pdf)