Mistrovství ČR v pole sport 2018

Pole sport a pole dance je dynamická sportovní disciplína, která se stále vyvíjí. Česká reprezentace patří mezi světovou špičku a pravidelně vozí cenné kovy z Mistrovství světa a Evropy. Rozvíjíme se i my, a proto jsme si pro vás v sedmém ročníku Mistrovství České republiky 2018 přichystali hned několik zajímavých změn.

 

Soutěž, stejně jako v předchozích letech, proběhne dvoukolově přímo před porotou. V semifinále se však v tomto ročníku utkají pouze soutěžící kategorií Ženy amatéři a Ženy profesionálové. Jejich semifinálové kolo se uskuteční v sobotu 24. března 2018 v novocirkusových prostorech KD Mlejn na Praze 5. Semifinále má volný program a řídí se pravidly CPASF.

 

Finále pro elitní kategorie a 15 nejlepších z každé kategorie ze semifinále proběhne o víkendu 26. - 27. května 2018 ve sportovním areálu Královka na Praze 7. Sportovní hala poskytne soutěžícím větší komfort – jsou zde prostorné šatny a velký prostor na rozcvičení před samotným vystoupením. Spojením soutěže se sportovní halou vám chceme zajistit obdobné podmínky srovnatelné se světovými soutěžemi.

 

Mistrovství České republiky bude opět probíhat pod záštitou mezinárodní federace Pole Sports & Art World Federation (POSA World Federation) a vítězové elitních kategorii se kvalifikuji na Mistrovství Evropy a světa.

 

Naším cílem je podpora soutěžících a poskytnutí těch nejlepších podmínek, což se nám v posledních letech daří zejména díky našim partnerům a sponzorům. Pro soutěž v roce 2018 jsme se proto rozhodli dát soutěži sportovnější a modernější ráz a přesunout soutěž do krásných moderních prostor, které díky své kapacitě poskytnou nejen vetší zázemí pro soutěžící a partnery akce, ale také pojmou i větší množství diváků. Tato změna nám i soutěžícím také jistě pomůže v přípravách na Mistrovství světa v pole sport 2020, jehož organizací byla federace České republiky (CPASF) pověřena.

 

Zúčastněte se i Vy Mistrovství České republiky v pole sport 2018, přijďte se podívat a podpořte své favority a celý pole dance!