O mistrovství

V pořadí již šesté Mistrovství České republiky se bude konat ve třech dnech, a to 22. dubna, 23. dubna a 17. června 2017. Také tentokrát  bude možné celoroční přípravu všech soutěžících ze všech kategorií vidět naživo v nádherném divadle Hybernia! Mistrovství České republiky bude opět probíhat pod záštitou mezinárodní federace International Pole Sports and Arts Federation.

 

V České republice se jedná o poměrně mladou sportovní disciplínu, ale již nyní slavíme velké úspěchy. Česká republika získala 3 zlata, 1 stříbro a 1 bronz z Mistrovství světa v roce 2015, kde se stala historicky nejúspěšnější reprezentací. V tuto chvíli (podzim 2016) se vítězové Mistrovství České republiky 2016 připravují na Mistrovství světa 2016, které se bude konat 9. až 11. prosince v italské Florencii. Jen za čtyři roky se česká pole dance komunita dokázala vyšplhat na světovou úroveň! A to díky těžké práci všech soutěžících a velké konkurenci na poli tohoto sportu. Budeme rádi toto snažení podporovat a i nadále a vytvářet ty nejlepší podmínky, jaké jen dokážeme zajistit.

 

Jsme rádi, že právě díky soutěžícím a všem těm, kteří je neustálé podporují, se nám daří zajišťovat profesionální soutěž, která je nejvyšší pole dance soutěží České republiky!

 

Co nás čeká v roce 2017? V první řadě budeme pokračovat v podpoře a rozvoji pole dance a jeho krásy. Mistrovství od roku 2014 nese název Mistrovství České republiky v pole sport, který bude i nadále zachován. Patřičně přísná pravidla projdou řadou dalších změn. Cílem je především minimalizace subjektivního hodnocení poroty umožnění většího prostoru soutěžícím pro vlastní tvorbu a seberealizaci. Elitní kategorie se tentokrát budou připravovat podle pravidel mezinárodní federace International Pole Sports and Arts Federation. Věříme, že největší pole dance soutěž tak bude ještě více atraktivní, a to jak pro naše milé soutěžící, tak i pro jejich příbuzné, kamarády a fanoušky pole dance.

 

Pro ženy starší 18 let bude Mistrovství České republiky 2017 rozděleno na tři kategorie v závislosti na jejich úrovni a zkušenostech: Ženy amatéři, Ženy profesionálové a Ženy elite. Mistrovství bude opět otevřeno také kategoriím Muži, Dvojice, Děti a Junioři. A nebudou chybět ani kategorie Masters a Parapole. Z každé kategorie vzejdou tři vítězové reprezentující nejen sebe samé, ale i celou pole dance komunitu a úroveň tohoto sportovního tance na našem území.


Zúčastněte se i Vy Mistrovství České republiky v pole sport 2017, přijďte se podívat do divadla a podpořte své favority a celý pole dance!