O pole dance

Slovní spojení "pole dance" je možno přeložit jako tanec u tyče, ale spíše než u tyče by se jedná o tanec na tyči. Pole dance účinně nahradí hodiny strávené v posilovně, tvaruje tělo a postupně zlepšuje fyzickou kondici. Při pravidelném tréninku dojde k výraznému posílení zejména břišních svalů a horní poloviny těla.


Tento druh sportu je vhodný pro ženy i muže všech věkových kategorií a tělesných propozic. Můžou ho provozovat lidé, kteří se chtějí zbavit nadváhy, posílit tělo nebo ti, kteří se chtějí jen pobavit a zatančit si.


V České republice se pole dance zatím věnuje mnohem větší procento žen než mužů. Pole dance obsahuje gymnastické prvky spolu s akrobacií, moderní a volný tanec. Každý si svůj taneční projev přizpůsobuje pouze sám sobě a vytváří si tak jedinečný a nezapomenutelný výraz. Pole dance je určen jak začínajícím, tak i zkušeným sportovcům, kteří si chtějí vyzkoušet něco opravdu netradičního.


Pole dance se stává nesmírně populárním na celém světě. Největšího rozvoje dosáhnul v Evropě, Spojených Státech a Austrálii kde je mezi fitness volnočasovými aktivitami oblíbený již delší dobu a v Austrálii je dokonce součástí hodin tělocviku. Rostoucí světové společenství pole dance se snaží o to, aby byl pole dance vnímán jako seriózní sport a druh umění.